BELENLİ KÖYÜ EV YERİNE OLAN TALEP

ULUMELAN BELENLİ KÖYÜ ADINA | 18.01.2015

Ulumelan Belenli köyü derneğini üyeleri 18,12.2015 tarihinde Ankara'da Cebecide Hakkı Deveci'nin kahvehanesinde toplantı düzenlenecektir. Bu toplantıda Belenli köyünde ev yeri almak isteyenler gündeme gelecektir.Merak ediyorum bu toplantıya kaç kişi katılacaktır. Dernek genel kuruluna Ankara veya İstanbul'daki dernek üyeleri katılımları çok sınırlı sayıda oluyordu.Dernek genel kurulunda seçim yapılacağı zaman köyümüzün insanları adeta yok oluyorlar ev yeri almaya gelince daha önce Ankara'da toplanıldığı zaman büyük çoğunluk katılmış hatta İstanbul'da bulunan dernek üyeleri dahi ev yeri almak için Ankara'ya yıllar önce gelmişlerdi bu beni çok şaşırtmıştı.Köyümüz insanı ev yeri ihtiyacı olmasa bile birbirini çekememezlikten Ahmet aldı ben niye almayım zihniyeti ile ihtiyacı olmasa bile 18.12.2015 tarihinde Ankara'da ev yeri almak için yapılacak toplantıya büyük çoğunluk katılacağını düşünüyorum. Dernek faaliyetleri ve yönetim kuruluna yardım konusunda çok duyarsız kalan köylülerimiz kendi çıkarına geldiği zaman her zaman en ön saflarda yerini alacaktır.Bunun yanında dernek faaliyetlerine katılan fedakar arkadaşları canı gönülden kutlarım. Dernekte görev yapan arkadaşlarımız sayesinde bu zamana kadar Ankara derneği ayakta kalmıştır. Bu fedakar arkadaşlar görev yaptığı sürece dernek yönetimine Ulumelanlıyım diyen köyünü seven herkesin yardımcı olması gerekmektedir. Vurdumduymazlık, ne yaparlarsa yapsınlar demek bencillik hiç bir köylümüze yakışmaz. Dernek yönetimine elimizden gelen maddi ve manevi desteği sağlayacağımız gibi yapılacak dernek genel kurul toplantılarına Ankara ve İstanbul'da bulunan üyelerimiz işlerini bırakıp gelmeye gayret edeceklerdir. Köyümüz açısından bu dernekleri yaşatmak hepimizin görevidir. Bu konuda arkamızdan gelecek genç nesle örnek davranışlar içinde olarak genel kurul toplantılarına gençleri de yanımızda getirmeliyiz. Gençler yapılan çalışmaları yerinde görsünler ve bizden sonra da Köyümüz dernekleri faaliyetlerini sürdürmeye devam etsin.

Yeni yorum

ÇANKIRI-BAYRAMÖREN-ULU MELAN BELENLİ KÖYÜ WEB SİTESİ